bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

What theory was developed to justify investing in joint-stock companies for the new world?
One bag of Glizard wood chips covers a 215 square foot area. How many total bags of wood chips must be purchased to cover an area that is 42 feet by 61 feet?
In Muslim cultures, what are some arguments for and against globalization?
which U.S. political party broke up as a consequence of the compromise of 1850
A low correlation coefficient implies that
Which task does a busser generally perform?
One of the main differences between the psychoanalytic view and the social cognitive view is ________________.
Find the sum. Correct answer gets brainliest.
Emma is considering buying her first home. The house she is interested in buying is priced at $141,000. Emma qualifies for a 30-year mortgage at 5.15%. What wil
what is the equation