gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

what is 100 divided by 6
Which of the following is an example of how scientist might use a model
Mark the statement which is NOT TRUE. A standing army is a group of soldiers ready to do battle. King John of England ruled England in the 1200's but was a va
x^lg(x)=100^x find x
In Franz Kafka's The Metamorphosis, when Mr. Samsa first sees Gregor transformed into an insect, he makes a fist at him as if to punch him. What does this actio
Claire is giving a presentation at work. Several times during the presentation, she says, "um" or "uh." These are examples of what type of vocalic?
the term “far east” would have been used to describe which country? canada china egypt russia
how to write three and five hundredths inches in standard form?
which modern technology has not made a great difference in the lnuit way of life?A. snowmobile B. automobile C. satellite D. television
Supporters of using the atomic bomb against Japan at the end of World War II thought an invasion would ? a. cost too many American lives. b. not be successful.