youmaypass34
youmaypass34 youmaypass34
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

Consuelo is grocery shopping and sees that the price of 4 melons is $7.00. Write
a proportion that Consuelo can use to find the price of 1 melon. *

Respuesta :

CaveScriptjavaisgone
CaveScriptjavaisgone CaveScriptjavaisgone
  • 12-04-2021

The price of 1 melon would be about $1.75

Answer Link

Otras preguntas

What is 68 divided by the square root of 4
A bottle rocket that was made in science class had a trajectory path that followed the quadratic equation y=-x^2+4x+6. What is the turning point of the rocket's
7x+3y=22 4y=20 I need to know how to write this equation out with the answer
which expression is equivalent to x^4-y^4?
do you know how to say my in Spanish?
What is the purpose of sensory adaptation
What organs work with skin?
if f(x)=|3x-4|+2, find f (-10)
if f(x)=|3x-4|+2, find f (-10)
Which substance will combine with oxygen gas to produce a greenhouse gas? a. Na b. S c. H₂ d. Ne e. C