majorbernice05 majorbernice05
  • 12-04-2021
  • Mathematics
contestada

hillary paid 8$ for 12 dounts. what is the approximate unit cost for each donut

Respuesta :

reynajoseph306 reynajoseph306
  • 12-04-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

You have to multiply 8 times 12 and that is 96

Answer Link
akiragibson428 akiragibson428
  • 12-04-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

12÷8

Answer Link

Otras preguntas

1) Elizabeth works part-time to help pay for college. She has worked for the last 14 days without a day off for a total of 48 hours. Depending on her schedu
why did texans drive their cattle to towns in the midwest
once the delegates determined the three fifths compromise what issue did they tackle next?
What is the prefix of active
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch
1. What is the value of the expression below? Please show work 3⁴+9= A.21 B.39 C.43 D.90 2. Which expression is equivalent to 5(d+1)? Please show work A.5d+5 B.
what's an improper fraction
6 5/10 as improper fraction
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
How many ping pong balls would it take to fill a classroom that measures 22 feet by 16 feet by 9 feet? (Assume that a ping pong ball has a diameter of 1.5 inch