luisjimenez3654
luisjimenez3654 luisjimenez3654
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

If oranges are on sale for $7.27 for 5 lbs, how much would it cost you to buy 2 lbs of
oranges?

Respuesta :

25nstallings 25nstallings
  • 13-04-2021
$2:91 cents that’s how much it would cost
Answer Link

Otras preguntas

John's Mathematics exam mark this year is increased by 5% to 84. Find his Mathematics exam marklast year. ​
The area of a square is always greater than its perimeter. Which of the following side-lengths for a square provides a counterexample that disproves the stateme
Which of these random samples represents a representative sample of the number of students in a middle school who walk to school? a) All students in chess club
John's Mathematics exam mark this year is increased by 5% to 84. Find his Mathematics exam marklast year. ​
Write a positive or negative integer that represents the situation. You earn 7 points in a game.
Somebody pls help me!!!
Use quadratic regression to find the equation for the parabola going through these three points (-7,134)(-3, 10)(5,50) Please help me! Thanks
solve for x under the assumption that x<0. Enter your answer in interval notation using grouping symbols
A behavior analyst is developing a home and community support program for a young adult with autism. The young man's mother wants him to stop playing with child
Hi, I need help please!! Given that x=3 and x=-4 are the solution of the equation x2+ax+b=0, find the value of a and of b. Answer: a=1, b=-12. I don’t know how