rosslandzoe
rosslandzoe rosslandzoe
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

20 apples cost R12.What will 16 of the apples cost?​

Respuesta :

dineolebese92
dineolebese92 dineolebese92
  • 14-04-2021

Answer:

192

Step-by-step explanation:

you take 12 and multiple it by 16:

R12×16=R192

Answer Link

Otras preguntas

Angle ABC is taken by a dilation with centerpoint, P and scale factor of four to angle A’B’C’ the measure of angle, BCA is 75° what is the measure of angle B’C’
Help with is ixl please
Angle ABC is taken by a dilation with centerpoint, P and scale factor of four to angle A’B’C’ the measure of angle, BCA is 75° what is the measure of angle B’C’
In how many ways can a person order one ice cream cone with 3 different flavors of ice cream if there are 14 flavors to choose from and it matters to the person
( i only need number one and number 7 ) someone please i’m desperate i have so much work i need done by monday even if you only do one of them it is greatly app
Is 181 prime or composite? Justify your answer. A. 181 is prime because it has a factor of 9. B. 181 is prime because its only factors are 1 and itself. C. 181
Josh rented a truck for one day there was a base fee fee of $12 and there was additional charge of 8 cents for each mile driven the total cost (c) for driving
Crates of masses 1 kg , 4 kg , and 6 kg are placed in a line on a frictionless table. They remain in contact as they are pushed by a 60 N force applied to the 1
Differentiate between an organic combustion reaction and an inorganic combustion reaction.
Help with is ixl please