vvnkolos2009 vvnkolos2009
  • 13-04-2021
  • Mathematics
contestada

Winy bought 9 light bulbs at a cost of 1.19 cents each. how much did winy spent in all of the light bulbs

Respuesta :

SCG1171 SCG1171
  • 14-04-2021

Answer:

$10.71

Step-by-step explanation:

$1.19 * 9 = $10.71

Answer Link

Otras preguntas

Every year the United States Department of Transportation publishes reports on the number of alcohol related and non-alcohol related highway vehicle fatalities.
PLS Help me. WILL MARK BRAINLIEST FOR THE 1ST PERSON TO GET IT RIGHT Which sentence best describes the theme of a story? A. The message that the author wants to
The green light at the end of Gatsby's house stands for death . a- true b- false​
The spread of cancer cells from one site to others in the body is known as _____.​
Brad wants to open a new savings account. He finds one that returns 3% on his investment each year. Question 1 Assign a variable to each of the following płeces
write a conversation between you and a social welfare officer on the rising cases of child negligence in you locality
−x<−29 solve for x answer must me simplified
Predict the order of acid strengths in the following series of cationic species: CH3CH2NH3 +, CH3CH=NH2
What is the narrator doing to forget his sorrows over losing Lenore? (from TheRaven)a) nappingb) readingc) drinkingd) nothing​
please help- my final is timed! xx Identify the graph of the triangle with vertices P(1,4), Q(1,1), R(3,1). Then identify the image that represents ΔPQR rotated