shaywilson354 shaywilson354
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Silvergrove middle school spent $60 to purchase 4 work books. How many these workbooks can they buy for $90? Solve using unit rates.

Respuesta :

shubh46223js shubh46223js
  • 14-04-2021

Answer:

bro i didt undersated the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The particles in a nucleus are held together primarily by the (1) strong force (3) electrostatic force (2) gravitational force (4) magnetic force
Which of the following is true about a writer’s diction A.When the writer uses simple words, the diction is formal B.When the writer uses complex words, the dic
The "prayer" or wishes that Wordsworth makes for Dorothy in the last stanza include: _____.
A company made $4 million in the second quarter. This is 1/3 more than it made in the first quarter and 4/5 of what it made in the third quarter. How much did t
Which is one of the revolutionary developments in Roman architecture?
The principle that government must follow the same rules as the people is known as _____.
Which two terms are considered to be opposite processes? (1) photosynthesis and autotrophic nutrition (2) cloning and mitosis (3) digestion and synthes
Which characteristic of the authors writing style is evident in this passage Of Plimoth Plantation? Simple Flow ****** Archaic Prose Laconic Dialogue Emotional
Why was Spain so strongly Catholic?
Please help! Which sentence uses a verb that agrees with its subject? A. A snowstorm during the winter months is not unusual in many places. B. The newscasters