cdd93 cdd93
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

15 more please help me it’s due tonight

15 more please help me its due tonight class=

Respuesta :

AlyssaTN
AlyssaTN AlyssaTN
  • 14-04-2021

Answer:

A because each avocado would cost 3.50 based on the graph

Answer Link
unicorn006754 unicorn006754
  • 14-04-2021

Answer:

A) Avocados cost $3.50 each.

Step-by-step explanation:

Go to the point on the graph and you will see that 5 avocados costs $17.50. Divide 5 from 17.50 and you get that 1 avocado costs $3.50

Answer Link

Otras preguntas

How do I find the measure of an arc with only the angle being given?
Avi’s dining room measures 124 square feet and is in the shape of a square. Which is the best estimate of the length of one side of the room, to the nearest ten
researchers report that the average teen ( age 13-17) sends 1742 +- 112 text messages per month. which of the following is the best interpretation of this infor
What structure is formed during the unwinding process of replication? nuclease double helix polymerase replication fork ASAP PLS I NEED THE ANWSER THE TEST
Un equipo de laboratorio se encuentra inicialmente a 12 C,y comienza a defender su temperatura 6 cada dos horas .¿cuál es su temperatura 4 horas después
I need help writing the equation of the line
Please help me! I'm not sure about my answers
Somebody please help me.
Six small _____ come to the edge of the stream.
How does the Federal Reserve discount rate affect the money supply?   A. The Federal Reserve lowers the rate in order to encourage banks to lend more.   B. The