niya12345678712 niya12345678712
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Question 1:
At Winn Dixie, a bag of chips costs $2.50. Write
an expression that can be used to find the cost of
buying any number of bags of chips.

Respuesta :

8m72rrnmts 8m72rrnmts
  • 14-04-2021
$2.50x would be your answer
Answer Link

Otras preguntas

how do you expand the expression 3(x+11)
How many calories do i need to eat to lose weight?
Choose the graph that matches the following system of equations: x + y = 4 2x + 3y = 18
Which of the following management styles is generally best used in a crisis situation?
Eric and Mark were at a ball game and visited the concession stand. They each got a hamburger, and Mark got a lemonade and some cotton candy. Eric had a coupon
Let f(x) = −4x + 7 and g(x) = 10x − 6. Find f(g(x)).
What is your question? In the graph, during which time period does the particle undergo the greatest displacement?
what is 5 divided by-6/5
I got this answer wrong on a test
what type of skeleton (ENdoskeleton, EXoskeleton, or None) do sponges have