latoyawilson83572
latoyawilson83572 latoyawilson83572
  • 14-04-2021
  • Mathematics
contestada

Six pounds of strawberries cost $11.94. Determine the unit rate and use it to find the price of eight pounds of strawberries

Respuesta :

h9c9pwbxv4
h9c9pwbxv4 h9c9pwbxv4
  • 14-04-2021
$15.98..................
Answer Link

Otras preguntas

The movie house gives away a $5 coupon for every 4 movies purchased.They give away a bag of popcorn for every 3 movies purchased.How many movies would you have
Round to the nearest thousandth 0.416
Chan's website had 12,014 visitors and Pamela website had 11,987 visitors. Kim's website had more than Pamela's website, but fewer than Chan's website. Which of
What is 6 times as much as X
Which word in the sentence is the indirect object? Did you pick her a bunch of wildflowers? a. you b. wildflowers c. pick d. her
What is the relationship between hypothesizing and experimenting in science
What's the square root of 69
come up with a 4 step math problem that equals -1738
What is 6 times as much as X
What is the relationship between hypothesizing and experimenting in science