ndeyeawasylla ndeyeawasylla
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of production is 20 per 17 inches ^2. why does the dough cost $2 and not say
$27 ($2*7') ?

Respuesta :

shapra834 shapra834
  • 16-04-2021

Answer:

111.32 Answer =)

1Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A forest fire destroyed large tracts of forest in California. However, within a few years, the forest regenerated and will soon return to its original state. Wh
The radioisotope Phosphorus-32 is used in leukemia therapy. The half-life of this isotope is 14.26 days. Which equation determines the percent of an initial amo
Which quotation from the text best shapes the theme that loyalty is a foundation of friendship? "…no one was allowed to criticise the ruler, and Dionysius conde
From this passage what can we infer
The _____ is a measure of the average change in prices of a market basket of goods and services.
Which book title is capitalized correctly? The Age of Federalism: The Early American Republic, 1788–1800 The Age of Federalism: the Early American Republic, 178
Help me on this please
please help! create a timeline that illustrates five of the influential European explorers during the Age of Discovery
Which of the following was a reason for the entrance of the United States into World War I? A. The German use of unrestricted submarine warfare B. T
Which leader pushed his idea of the Fourteen Points after World War I? A. Vladimir Lenin B. Winston Churchill C. Woodrow Wilson D. Henry Cab