savachbeltranperez
savachbeltranperez savachbeltranperez
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

You have $5.60 to buy avocados for a guacamole recipe. Avocados cost $1.40 each.

Respuesta :

e1ida
e1ida e1ida
  • 15-04-2021

Answer:

You could buy 4 avacodos with how much money you have :)

Answer Link
pennylanebeyer pennylanebeyer
  • 15-04-2021

You can buy 4 avocados

Answer Link

Otras preguntas

zearn.org MIL Fraction Problem Solving Sign out Hector read of a book in the morning, and he read some more at night. By the end of the day. he still had of the
x2 + 8x + 20 = 0 Quadratic equation
LESSON 2: THE GREEK CITY-STATES What different forms of government developed in ancient Greece?
What is 0.000000000525 in scientific notation? A. B. C. D.
HELP GUYS PLS THANK YOU
Which of the following represents the distributive property? 2x+3 = 2(x+3) 2(x +3) = 2x +6 2x+3 = 3(x+2) 2(x+3) = x +6
I need help with these lol
PLEASE HELP ASAP!!! awarding a lot of points!
Find the approximate perimeter of pentagon ABCDE plotted below. A(-6,5) B(-2,5) C(6,0) D(2,-4) E(-6,1)
Evaluate the integral by making the given substitution. (Use C for the constant of integration.) ∫ x^2√x^3+37 dx, u=x^3+37