tanjirosdemonslayer
tanjirosdemonslayer tanjirosdemonslayer
  • 15-04-2021
  • Mathematics
contestada

Find the Unit Rate (Slope).
A grocery store sells 6 oranges for $2. Assume that
the cost of the oranges varies directly with the
number of oranges. What is the cost per orange (cost
for 1 orange)?
depends on
Unit Rate(m) =
Equation (y = mx):

Respuesta :

jasonborn80 jasonborn80
  • 15-04-2021
24/7 customer service. I hope it’s right
Answer Link
theyluvmae16
theyluvmae16 theyluvmae16
  • 15-04-2021
answer: 24/7
hope this helps you out .
Answer Link

Otras preguntas

What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?
What is the silk road? What valuable products were traded on the silk road?