jades0709 jades0709
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

What is the total cost of 13 doughnuts that cost $1.14 each?​

Respuesta :

bwalyaandrew819
bwalyaandrew819 bwalyaandrew819
  • 01-05-2021

Answer:

1.14x13= $14.82 because each one is 1.14 so will multiply by 13

Answer Link

Otras preguntas

I’ll give brainliest!!! which inequality does not have the solution x > 3 1. 6(6 + x) > 54 2. 2x + 6x > 15 + 3x 3. -2 < -9 + x/3 4. 5 + x/4 > 2
What are the three kinds of rules in generative transformational grammar? A. traditional, morphophonic, and phrase structure B. transformational, traditional, a
Solve for x. 8x2−3=2
how do i solve the vertex of an equation/inequality?
25 POINTS !!!!Please help I’m not really sure how to answer the questions and what type of simple machines they are ??
Why did some colonists disagree with the leaders of Massachusetts?
Solve for x. 3square root x−1 = 9square root x+2 PPLLLLLEEEEAAAASSSSEEEEE HHHHHEEEELPP!!!!!!
Juan is 20 years old. When he exercises he often has trouble breathing. He also has trouble breathing when it is cold or he is around a lot of dust. He often fi
the isotope of an atom contaning 40 protons and 51 neutons suddenlyhas 2 neutrons added to it. What isotope is created?
Help ASAPWhat is the difference between relative dating and absolute dating??