cunninghamdaveigh cunninghamdaveigh
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie sells M&Ms out of her giant bag at 4 for 5 cents. The machine at the store sells you 9 for 25 cents. which is the better deal for you?​

Respuesta :

rellington001
rellington001 rellington001
  • 04-05-2021

Answer:

drip

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 1/9 of 60 equal
Video club A charged $10 for membership and $3 for movie rental. Video Club B charges $15 for membership and $2 per movie rental. For how many movie rentals wil
Simple Machine Lever: A ________ that pivots on top of a fixed point called a _______.
what SI unit would best be used to express the height of your classroom ceiling ?
Write in function form X+y=6..?
Describe what happens when blood in capillaries flows past cells
Three individuals form a partnership and agree too divide the profits equally. X invest -9,000 , Y invest 7,000, Z invest 4,000. How much less does X receive if
THE EXPRESSION COT THETA/CSC THETA IS EQUAL TO?
when gravity causes a huge amounts of rock or soil to be carried down a slope this form of erosion is referred to as a
which organism would more closely resemble it's parent,one produced by asexual reproduction,or one produced by sexual reproduction? why?