shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

. Noah eats 1/3 of an apple in 1/6 of a minute. How much time will it take him to eat a full apple?
What scientists do that is the basis for their investigation
A referee was standing on a certain yard line as the first quarter ended. He walked 41 3/ 4 yards to a yard line with the same number as the one he had just
What element of storytelling has remained true over the years
“The process we use to make sense out of what we hear” is the definition of _________.
Which one of the following is a characteristic of a metal? A. Changes the color of litmus paper to red B. Conducts heat readily C. Reacts with bases to produce
6 2/3 as an improper fraction
In the 17th century, tobacco was such a lucrative crop that it was often referred to as A. “brown sugar.” B. “brown honey.” C. “brown silver.” D. “brown gold.”
The single most important event in Jewish history is their exodus from _____. Assyria Persia Babylon Egypt
how do you solve 193+y is greater than or equal to 201