Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

Three eggs are required to make two dozen muffins how many eggs are needed to make 12 dozen muffins

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2016
1 and a half !!!!!!!!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

A 3-gallon jug of water costs $19.68. What is the price per pint?
Find the equation of this line. Simplify the fractions. Please need help badly!!
A diver is diving from a platform 10 meters above the water. The diver reaches a depth of 4 meters. What is the change in elevation of the diver?
Determine whether the number is divisible by 3.give a reason based on the tests for divisibility 72
is making salt water a chemical or physical change??​
A basketball backboard set that sold for $79 is discounted 15%. what is the sale price​
Use function notation to write a recursive formula to represent the sequence: 3, 6, 12,... f(n) = f(n − 1) + 3 f(n) = f(n - 1) + 2 f(n) = f(n-1).3 f(n) = f(n-1)
Please help if you can :) Nuclear fusion combines nuclei to form: A)lighter elements B)heavier elements
simplify 110:30:50:230:50
State the term length and limit for a representative of the United States House of Representatives