Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If Jack paid $1.99 for extracts and each extract has 2 ounces, how much did jack paid for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
do $1.99 divided by 2
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
You need to know how many extracts, don't you?
Answer Link

Otras preguntas

What are two domestic acts Lincoln is credited with during his presidency?
Twice the sum of 4 and x is less than -16
When you read a diary entry from fifty years ago, you will receive the story from what point of view? a: several people’s point of view b: one person’s point of
5/8 is less or more than 2/3
Andrew's recipe requires 7 pieces of toast every 14 spoons of butter.how many pieces of toast will he need if he uses 22 spoons of butter?
Each day Steven walked 1/12 mile more than than the previous day. The first day he walked 1/12, the second he walked 2/12 mile, the third day he walked 3/12 mil
Describe what matter is
All of the rabbits, deer, and several bird species found within a field are considered to be part of a/an A. biosphere. B. population. C. ecosystem. D. communi
Why is external criticism so important when it comes to analyzing data?
what are 2 important jobs of photosynthesis