Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

Monica is researching online about the United States’ involvement in World War II. She should focus on websites that were written by A.) opinionated authors. B.
Which method of heat transfer causes you to get burned when you touch a hot pan
As a result of a car accident, sari now has problems forming new memories of facts and events. sari's _____ was damaged in the car accident.
If preferences change such that a good becomes more desirable, this will cause a ________. shift of the supply curve leftward, and the price will increase shift
Which of the following is a way to find assignments for science class?
How many grams of a 32.2% potassium sulfate solution would contain 610.1 g potassium sulfate?
Place in the north where the Rocky Mountain range
The classification of a crime scene interferes with the priority or importance of that crime scene?
True or false people who live with a relationship partner are slightly happier than those who live alone
This Chinese leader emerged as the strongest following the fall of the Qing dynasty. a-Chiang Kai-shek b-Sun Yat-sen c-Kim Jong d-Mao Zedong