syniyahg
syniyahg syniyahg
  • 14-05-2021
  • Mathematics
contestada

Karl bought ​ 3 1/2 ​ gallons of milk that cost $2.70 per gallon.What was the total cost of the milk?

Respuesta :

gibsong23123
gibsong23123 gibsong23123
  • 16-05-2021

Answer:

The answer is 9.45

Step-by-step explanation:

2.7*3.5=9.45

Answer Link

Otras preguntas

Find the median and mean of the data set below: 40,38,1,19,8,36,40
In a study of the length of several individuals of one species of fish caught, the following observations were recorded. The lengths were measured to the neares
What is the answer telllllll me
3v / 3vs using positive exponents
The probability of the next parent Ms. O’Connor surveys being in favor of the requirements is approximately 61.36%. The following sentence or sentences contain
Mail to your grand Parents in telling them that soon you are planning to visit them there. ​
Different systems of the human body perform different functions. Which system takes oxygen from the air to be moved by the circulatory system? Responses the r
Determine the mass of sugar needed for 100.0 mL of a 0.0500 M C12H22011 stock solution.
Calculate the orbital distance for a planet that has an orbital period of 73 days around a star with the mass of the Sun. Express your answer to two significant
Hi, I am writing a 2000 word essay about literary modernism what are some key things that I can use in it to get a good grade?