rodriicindii
rodriicindii rodriicindii
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

bulk pinto beans cost 5$ per 4 pounds how much do the beans cost per pound?

bulk pinto beans cost 5 per 4 pounds how much do the beans cost per pound class=

Respuesta :

elliejmbrooks2008 elliejmbrooks2008
  • 01-06-2021

Answer:

1.25 i think

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did the 13th amendment do? a. none of these.b. it ended slavery in the entire united states.c. it ended slavery in only the south.d. it passed congress nea
What did John and Abigail Adams think of Thomas Paine's Common Sense?
find the product of: (4x-4y)(2x+y)
While observing slides under a microscope, jack adjusts the microscopes mirror so that a circle of light can be seen. Which microscope is jack using?
Using the term "dual cities" in the context of south american urbanism refers to:
A line is to be graphed through the point (–3, 0). which points can be used to create a line with an undefined slope through (–3, 0)? check all that apply. (–5,
What impression of Beowulf does the poet convey through Beowulf's opening remarks to Hrothgar?
Number one help please cause I have more homework after this
is 3.6666.... a rational number? explain
Find the point p where the line x = 1 + t, y = 2t, z = -3t intersects the plane x + y - z = 3.