quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

I need help on this problem please help me.
What is the techinical term for hungry?
find the volume of the cylinder having a radius of 4 inches and whose height is 10 inches?
how can you use quarters,dimes,and nickels to make $0.96
why is media literacy important ​
A company's Office Supplies account shows a beginning balance of $630 and an ending balance of $460. If office supplies expense for the year is $3,250, what amo
Based on what you know about the Hawley-Smoot Tariff Act, how can tariffs be both useful and dangerous tools? Give your answer in a short paragraph.
80,40,20,10,__what the missing number
please helllppp meeee
Solve the quadratic equation for x. What is one of the roots? (x + 6)^2 = 49