andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

What did the ancient spartans believe in
Which statement about the photographs of Eadweard Muybridge is true? A. They show people and animals that lack a sense of motion. B. They were the first stop
Los musulmanes crearon el al-andalus.
What are the uses of bubble, doughnut and radar charts?
What was a goal of revolutionaries in the Italian states in 1848?
Simplify the sum (7y3-3y2+4y)+(8y4+3y2)
what is 9/20 written as a percent
The grocery store charges $0.89 a pound for unsalted peanuts. If y represents the total cost and x represents the number of pounds, which is the function rule t
islamic law is also known as sharia law. hajj law. mecca law. muslim law.
Eric has been donating books he no longer needs to his local library. After 3 months of donating, he had 157 books left in his room. After 8 months of donating,