gianabella
gianabella gianabella
  • 11-06-2021
  • Mathematics
contestada

help me please question is in the picture!!!!

help me please question is in the picture class=

Respuesta :

qseftgi
qseftgi qseftgi
  • 11-06-2021

Answer:

AB

Step-by-step explanation:

Definition of a chord

Answer Link

Otras preguntas

The way that authors structure their sentences and use their words can affect the pace and mood of a text. How would you describe the pace of the following pass
what is the rationalggggg
22. Julio finished the race 3 seconds ahead of the second place
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
Which of the following is an example of a labor resource? a. money b. water c. talent d. electricity
what is 8/12 in simplest form
Totalitarianism, absolutism, and dictatorship are all examples of what type of government
What animals live in photic zone?
Voltaire’s contribution to the Constitution is most evident in the separation of powers. First Amendment. Fifth Amendment. social contract.
Evaluate the following expression for w=4. w^-3 =