anjanielal376
anjanielal376 anjanielal376
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

I am going to bye a three bags of plums and the cost of the plums are $4000 but I only have $300 how many more money do I need

Respuesta :

divorcedspiderman
divorcedspiderman divorcedspiderman
  • 14-06-2021

well...

if all three bags cost $4,000 then you'll need $3,700.

but if one bag costs $4,000 then that'll equal to $12,000 which then you'll need $11,700.

i might've misundestood your question so please let me know if this is correct!

Answer Link

Otras preguntas

Provided that Alice but not the Hatter is cross unless mad, the Hatter, but not Alice, is mad unless frowning." How do you symbolize this sentence logically?
ou always rattle the box of dog biscuits before giving your dog a treat. As you rattle the box, your dog comes running and begins to salivate. In classical cond
Shiloh's basketball team won 9 games this season and lost 5 games. Write the ratio of wins to total games in simplest form.
Where did people from Barbados settle ?
You are down at the railyard at 4:30 AM to watch a taping of an Alias episode. You watch as a train goes by at 5.0 m/s south. On top of the train, Agent Sydney
-7.08 as a fraction in simplest form
Mr. L. presents to the clinic with severe groin pain and a history of kidney stones. Mr. L.'s son tells you that, for religious reasons, his father wishes to ke
which set of coordinates satisfices the equation 3x-2y=15 and 4x-y=20​
The Jones drove 108 miles on 4 gallons of gas to the amusement park. At this rate how many miles can they drive on 6 gallons of gas?
How long was America neutral