22joshuam
22joshuam 22joshuam
  • 14-06-2021
  • Mathematics
contestada

2) Cereal cost $7 / box. How many boxes
did Huong buy if she spent $21?

Respuesta :

Janissep09 Janissep09
  • 14-06-2021
Answer:3 boxes.
Explanation: $21 / $7=3 boxes
Answer Link
buchnerelijah
buchnerelijah buchnerelijah
  • 14-06-2021
3 boxes 7X3=21 so there is your answer
Answer Link

Otras preguntas

What's the future value of this cash flow stream: $1,200 at the end of year 1, $0 at the end of year 2, and $500 at the end of year 3? the appropriate annual in
The process of transforming physical energy from the environment into electrical energy in neurons is called:
hel0p help help plsssss
How many times in us history has there been a president who won the popular vote but not the electoral vote?
How would you describe the political, economic, and social status of African Americans in 1900?
How did upton sinclair contribute to involving the federal government in protecting consumers?
Ted made a trip to his friends house and back. On the trip there he traveled 25 km/h and on the return trip he went 20 km/h. How long did the trip there take if
Which question is not answered in the first paragraph of Governor Ryan's press release? "Governor George H. Ryan has proclaimed Saturday, October 28, as the 10t
PLEASE HELP ME!!!! ill mark 1st persons answer as brainliest
Why is fresh milk boiled before drinking while processed milk stored in packets can be cunsumed without boiling? ASAP *(