kailanijpaz09
kailanijpaz09 kailanijpaz09
  • 15-06-2021
  • Mathematics
contestada

12. Olivia paid $4.50 to download 9 songs.
What is the unit rate?

Respuesta :

smartbro1212 smartbro1212
  • 15-06-2021

Answer:  0.5

Step-by-step explanation:

4.50 / 9  = $0.5 per song

Answer Link
m175907j m175907j
  • 15-06-2021

4.5/9

4.5 ÷ 9 = 0.5

9 ÷ 9 = 1

0.5/1 or 0.5

Answer: 0.5

Answer Link

Otras preguntas

how many 4/5 cup servings are in 4/9 of a cup of yogurt
how does acceptance of responsibility influence effective communication
what is the meaning of figurative language ??
45 – 15 – 15 = A. 30. B. 1. C. 0. D. 15.
a restaurant and ordered 3940 pounds of rice in 220 pound bag about how many 20 pound bags of rice to the change order
The students locker at a college are to be numbered consecutively from 1 to 800 using plastic digits. Each digit cost 10c. What will bw the total cost of all t
What was pump priming
I need help with number 2 please
how was chemical energy discovered?
Which rational number is greater than -3 1/3 but less than -4/5