badavazqPurplemari badavazqPurplemari
  • 12-12-2016
  • Mathematics
contestada

Pablo is buying chips and salsa for a party and has a budget of no more than $36.Chips cost $3 per bag and a container of salsa costs $4

Respuesta :

jenarose891
jenarose891 jenarose891
  • 12-12-2016
he can buy 5 of each 
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not a potential benefit of using more nuclear energy? A. Proper control can ensure safe handling B. The plant could melt down C. Very
6x-1=2 (2×-3) solve for x
What is 3/5 equal to
What is a for and against for the proclamation act of 1763
what in Warren's life might have contributed to her strong support for personal freedom
what would an efficient character do
1. Determine whether the graphs of the given equation are Parallel, perpendicular, or neither. y=-2x+3, 2x+y=7. A. Parallel B. Perpendicular C. Neither 2. Dete
What structure lies between the roof of the mouth and the upper edge of the epiglottis?
An airplane on a runway accelerates at 4.0 meters/second^2 for 28.0 seconds before takeoff. How far does the plane travel on the runway before takeoff?
Which of the chronologies below best represents a transition towards civilization