Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

what is the approxiamate solution to this equation 4lnx-8=12
Hola necesito las 5 tipos de descripciones de el libro la metamorfosis de franz kafka
What is the major events in the beast of cretacea?
Find the sum of the even numbers from 1 to 300 a) 14,280 b) 22,650 c) 16,100 d) 15,460
what do you call a alligator in a vest..........................................................................................................................
Pls help me i’ll really appreciate it!!
A recipe for lemonade calls for 14 lemons for every 2 cups of sugar. If you have 84 lemons to use for making lemonade, how many cups of sugar will you need?
hi pls pls help i'll post the directions and story
Martin is wrapping a present and cut a piece of ribbon that is 79 100 of a meter long. Select the decimal that represents the same length. 0.079 m 790 m 0.79
How can communities limit earthquake damage?