munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Gina measured the amount of water her friends drink each day in gallons. The line plot shows the measurements. Which is the difference between the greatest amou
What percent is modeled below○25%○35%○45%○65%​
Find the 25th term of the arithmetic sequence whose common difference is d=5 and whose first term is a1 =2.
Nineteen and two hundred ten thousandths in decimal number . I'd really appricciatte it of you'll help! ​
A bakery sells 5 lemon poppy muffins for every 3 bran muffins sold. Which table represents the relationship between lemon poppy and bran muffins?
Mia scored 90% on an 80 question test. How many questions did she get incorrect?
Seth has just decided to replace his computer. His old computer cost him $1,433 when he bought it exactly seven years ago. Seth paid for it with his credit card
बीरबल ने अकबर के दरबार में रहकर खूब - और कमाया Fill in the missing blank next to खूब
Use the diagram to find the value of "x" so that △AOC ≅ △ZFD by HL.
Three straight lines are shown in the diagram. 319° a Work out the sizes of angles a, b and c. Give reasons for your answers. Diagram not drawn to scale 809