edward332009 edward332009
  • 13-07-2021
  • Mathematics
contestada


At the bulk food store, Jerry bought 200 g of mixed nuts that cost $2.50. What is the cost of 1 g of nuts? show ur work

Respuesta :

nahidat23
nahidat23 nahidat23
  • 13-07-2021

Step-by-step explanation:

200g=$2.50

1g=?

2.50*1=?*200

2.50/200=?

$0.0125

Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00