shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help with these questions
We swam in the pool everyday. What is the preposition and the object of the preposition
A bakery receives 200 loaves of bread each day of the week. The table below displays how much it spent each day last week. The bakery uses FIFO. If it had 150 l
t or f- two consuls headed the government of republican rome
What fraction is 95 gallons of 120 gallons First person to answer gets brainlist I Need this by 12 o’clock
PLEASE PLEASE HELP AP GOV TEST!!!! 1. A. In 2–3 sentences, describe a number of past efforts to change campaign finance methods. B. In 2–3 sentences, identify t
Help me pleasee ( look at pic questions 1 & 2)
The tree house. Juanita is building is two two wholes and 2 1 / 2 ft from the ground the tree house that Rosa is building is five times that distance from the g
What are the basic properties of waves? A. wavelength, resting positions, amplitude, speed B. wavelength, frequency, amplitude, speed C. crests, troughs, amplit
HELPPPP PLEASEEEEE !!! URGENTT Zhou has to get an average of 11 tackles a game to set a new record in his school.In the first 8 games, zhou records tackles tot