everoAnjieriaia everoAnjieriaia
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

You spend 3$ and by 6 apples with it what is the unit price in dollars per apple

Respuesta :

Barna
Barna Barna
  • 14-12-2016
50 cents. $0.50 <============ The answer.
Answer Link
SDehart
SDehart SDehart
  • 14-12-2016
The apple is .50 by itself
.5 *6=3
Answer Link

Otras preguntas

A(1,3,5, 7,9}, B {0,1,2,3,4,5,6, 7,8,9} be the universal set and let A (0,2,4,6,8}, and C {2,3,5,7}. List the elements of the following sets 1.) Let U (a) An B
A disk is rotating around an axis located at its center. The angular velocity is 0.6 rad/s and the angular acceleration is 0.3 rad/s^2. The radius of the disk i
solve the inequality -5/2(3x+4)<6-3x Show your work. I believe the answer is (-32/9, ∞), but I need help showing work. Thank you.
A new sewage pipe empties raw sewage into a nearshore coral reef. Which graph shows the expected immediate impact of this change?
Question 32 Read the quotation opposing the ratification of the US Constitution and answer the question. "Suspicion is a virtue as long as its object is the pu
What is the historical context for articles of confederation?
-What is/are the goal/s of Business Intelligence systems?
Why does soya have a high nutritional value?
Calculate the speed of a proton that has moved in a uniform electric field of 180.0 N/C from rest over a distance of 12.5-cm. Assume it began at rest.
in which of these substances is significant hydrogen bonding possible: methylene chloride (CH2Cl2), phosphine (PH3), chloramine (NH2Cl), acetone (CH3COCH3) ?