cicilybailey14
cicilybailey14 cicilybailey14
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

Help!
Suppose premium unleaded gasoline costs $2.36^9 per gallon. Find the cost of 25 gallons.

Respuesta :

UncBlunt2020
UncBlunt2020 UncBlunt2020
  • 14-12-2016
okay multiply 2.36 times 25..thats ur answer  to get 59$ 
Answer Link

Otras preguntas

What 288 divided by eight
factor completely 2x^2 − 18. prime 2(x^2 − 9) 2(x 3)(x − 3) 2(x 3)(x 3)
Which is a source of carbohydrates
Plz plz answer me today by September 15
What are some examples of metabolism?
what determines how organic molecules will look and behave?
Identify which forces helps from a canyon of earth and space
in 75-100 words, describe the mood evoked by the ending of "marigolds." how does the author evoke that mood?
Which of the following conditions will maximize the amount of interest you earn
What product is missing from the grid 4 6 9 14 39