Andre101 Andre101
  • 14-12-2016
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2016
what is the question??
Answer Link

Otras preguntas

An electrician charges Mr. Speer $300 before sales tax, for wiring his home. (a) What is the amount of sales tax that Mr. Speer has to pay? (b) What is the tota
I need help with this question. ​
Fill in the blanks: Prendre a. -Qui un cafe? b. -Marie et Noe un cafe. Reprendre a. -Est-ce que vous un dessert? b. -Non, nous ne
How did the vietnam war begin to change in the early 1970s?
list some general characteristic of producers and list and a few examples
GIVING BRAINLIEST!!!!!!PLS HELP :((
plz last cry for help
what is the vertex form of y=x^2+4x minus 7
Harry bought a broken motor scooter, fixed it, and sold the scooter for $150. That was $25 less than 2 times the amount he paid for it. Which equation can be us
What are the three stages of every interview