alenand9igMonia alenand9igMonia
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

Twelve cookies cost $1.20. what is the cost per cookie?

Respuesta :

Jane80
Jane80 Jane80
  • 15-12-2016
$1.20÷12=$0.1
per cookie costs $0.1
Answer Link

Otras preguntas

what is the greatest whole number that rounds to 54,300
Which is the chemical equation for cellular respiration, and which statement describes the reaction?
what is 3.05 to nearest tenth
What kind of land makes up the mainland west of Roanoke island?
how to increase 42kg by 3%
What is 708,569 rounded to the nearest ten thousand
429×5 estimat. then find product
Why do lessons about rocks always begin with igneous rocks?
Alfred Smith attacked Roosevelt for giving the Federal government control over business and accused him of trying to establish a economic system
Simplify the following expression. 3/8 + 1/2