jeramyahmelton
jeramyahmelton jeramyahmelton
  • 15-12-2016
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price.8 gallons at $1.94 per gallon

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-12-2016
1.94 / 8 = 0.2425 rounds to 0.24....so unit price is 24 cents per gallon
Answer Link

Otras preguntas

if 2/3n= -12 what is the value of n=​
Find AC. HELP PLZ NOW
Jackson and Derek have a lemonade stand. They sell lemonade
−3 1/3÷1.2= write it as a mixed number i simplest form
my question is x/x+2 - 1/x+3 =0
326 rounded to the nearest 100
3-4|2(-3)| |-3| Hhhhhhhhh
Make the following conversion 425g= ?kg
Read the passage from an argumentative essay. Henry Ford was the smartest inventor there ever was, except maybe for Thomas Edison. Ford invented the assembly li
The figure above consists of two squares with given areas. What is the perimeter of the whole figure? A. 13 cm B. 28 cm C. 32 cm D. 56 cm