batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Factorise the following.​
A bag contains​ pennies, nickels,​ dimes, and quarters. There are 50 coins in all. Of the​ coins, ​16% are pennies and 40​% are dimes. There are 5 more nickels
Write a number story for 1/5÷ 2
EASY POINTS!! Find two numbers if.... Their sum is -7 and their difference is 14
Hi, I need help with these. Please PLEASE help!!! Thanks
Most cooking utensils are made up of aluminum because aluminum is _____​
* The diffrent between label and slanderis that libel is printed whilea spoken is slanderb slander is spokene sC is spoken slanderd is slander spoken​
What is the area of the shaded region?
analyse the impact that the increasing number of social grants may have on the teen mothers​
Does anyone know how to solve this?