irondragonfly
irondragonfly irondragonfly
  • 15-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 litre of milk is ₹ 21. Find the cost of 1 litre of milk.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 15-09-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

21 is the price of 3/4

21 : 3 * 4 =

28₹

Answer Link

Otras preguntas

what part of colonial culture does the Gullah dialect reflect
Which of the following is NOT a "reserved right" of Native American people on ceded land according to U.S. treaty? Select the best answer choice. A)Hunting B)Ga
which characteristic is shared by all cells?
When new clay sediment is deposited on top of old beach material iy's known as
what is 7 7/8- 31/4 simplified
mrs. johnson gave a sum of money to her son and daughter in the ratio 5:6. Her daughter received $2400. how muh did Mrs. Johnson give away in all?
Steve was offered $5025 per year for a weekend lifeguarding job at a local pool. He wants to know how much his monthly income will be at this salary level. What
what was a main goal of education for students in the New England colonies ?
How to say Maze and Runner in Spanish?
determine by substitution if -2 is the root of 5x=10