lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

According to Uniformitarian theory, the major cause of change on the earth has been: volcanic activity catastrophic processes erosion and deposition earthquakes
How many seismograph stations are needed to locate the epicenter of an earthquake?
Brian wants to create a budget. He opens a spreadsheet and lists his sources of income. What else does Brian need to do? A. List expenses, subtract expenses fro
Which kind of data could you collect to determine how nutritious an item of food is? A. Cost per serving, as listed on the food's price tag. B. Profits earned b
You've come across a book in the online catalog that you think will be useful in your research of famous labor leaders. What three things should you copy from t
how does the style in breathes differ from that in homesick
Camry craned her neck to get a glimpse of the shoebox nestled between two old pairs of tap shoes on the top shelf of her closet. She was no Michael Jordan, bu
Write an equation that models each of the following translation
What is occurring with light waves to allow you to observe the color of your friends shirt
Read the passage, then identify the adverbial phrases. After the starting pistol sounded, the runners took off quickly but cautiously. The track was still a lit