aspectworld23
aspectworld23 aspectworld23
  • 02-10-2021
  • Mathematics
contestada

Tricia spends $4.89 on 3 snack packs.
If each snack pack costs the same price, how much does 1 snack pack cost?

(Write the answer as a decimal to 2 places.)

Respuesta :

felixcharles333
felixcharles333 felixcharles333
  • 02-10-2021

Answer:

$1.63

Step-by-step explanation:

Divide 4.89 by 3

Answer: $1.63

Simple

Hope it helps ♥️♥️

Answer Link

Otras preguntas

Joe went shopping yesterday. He saw a new Wii game that costs $55.00. It was on sale for 20% off. How much did Joe pay for the game after the discount? (don'
What is the range of this function?
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....
20 Points + Satisfaction of helping someone for this answer
How have these plants and animals been affected by exposure to the Hanford nuclear reservation?
PLEASE HELP!!! El cuerpo está ________. seca secas seco secos
who is the prime minister of bihar50 points for answer check it​
Let h(x) = -4x + 2. h(-4) =
define the general difference between an autotroph and a heterotroph
The circumference of a standard centre circle on a football pitch is57.43m. What is its radius?​