aaliyahpeterson2007
aaliyahpeterson2007 aaliyahpeterson2007
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kellie bought
8
8 towels and spent
$
39.60
$39.60. Each towel costs the same amount.

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 14-10-2021

Answer:

39.6/8 = 4.95

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A ladder is leaning against a building, forming a 70 degree angle with the ground. The base of the ladder is 8.2 ft from the base of the building. What is the l
How does the number of chromosomes in each new nuclei formed during mitosis compare to thenumber of chromosomes the parent cell had in its nucleus?
ALL of them ASAP!!!thanks
Find the accumulated value of an investment of $1500 for 5 years at an interest rate of 7% if the money is a.compounded semiannually b.compounded quarterly c. C
What is the main idea expressed in the first two stanzas? The king sits in Dumferline town, Drinking the blood-red wine: "O where will I get a good sailor To sa
A TV has height:width in ratio 3:4 in a scale drawing the height is 4.5 what would the width be
Which Supreme Courts case resulted in recognizing that a symbolic act is within the Free Speech Clause of the First Amendment? a.Hazelwood v. KuhlmeierB.Tinker
The graph of the parent quadratic function, f(x)=x^2, is shifted right 6 units and down 2 units. What is the function written in standard form for the translate
what is 5/6 of a pie minus 2/3 of a pie?
Tarek is a college student who lives on campus. while riding his bike to class the other day, he witnessed a bike accident between two other students. both were