quiariwright188
quiariwright188 quiariwright188
  • 14-10-2021
  • Mathematics
contestada

At a candy store you could get 3 giant lollipops for $8.94. How much would it cost to buy 6 lollipops?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 14-10-2021

Answer:

$17.88

Step-by-step explanation:

6/3=2

8.94·2=17.88

Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-10-2021

Answer:

53.64

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of n in the equation 1/2(n – 4) – 3 = 3 – (2n + 3)?
The first atomic nuclei to exist in the very earliest moments of the universe were
A wave's _______________ and its frequency have a reciprocal relationship.
The liquidity approach to measuring money defines the m2 money supply as
For every one glucose that is metabolized, how many net atp are produced by aerobic respiration (glycolysis, tca, etc, and oxidative phosphorylation)?
you draw a design for an art contest on a 3 inch by 5 inch card. the second phrase of the contest requires the drawing to be transferred to an 8.5 inch by 11 in
The coordinate grid below shows the location of Joe’s house, David’s house, and the community swimming pool. Joe cycled in a straight line from his house to Dav
What organelle converts the chemical energy stored in food into compounds that are more convenient for the cell to use?
Gastroesophageal reflux occurs when the __________ malfunctions.
Myofilaments used during muscle contractions will return to their resting state when the