MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

A charge Q is uniformly spread over one surface of a very large nonconducting square elastic sheet having sides of length d. At a point P that is 1.25 cm outsid
Can someone let me know the answer I need this to pass and idk how to do this plzz
How important do you think genes are in determining a persons traits, including growth, Heath, and behavior
A changing magnetic field induces an emf of 5.0 V in a single-loop of wire. Suppose the single loop were replaced by one continuous wire wrapped to form a coil
The existence and monitoring of independent regulatory agencies depends on the
Peace was reestablished in Bosnia by the signing of ___________________. a. the Versailles Treaty b. the Warsaw Pact c. the Brezhnev Doctrine d. the Dayton Acco
1- What are the goals of the Deposit Insurance Corporation? 2- what is the Income tax brackets? Thank you in advance. Regards.
Selected accounts with some amounts omitted are as follows Work in Process Oct. 1 Balance 23,900 Oct. 31 Finished goods X 31 Direct materials 91,000 31 Direct l
Compare (−1) to the power of two and −1 to the power of 2
Hi can you help me with this question