GeekGirl111 GeekGirl111
  • 02-01-2017
  • Mathematics
contestada

what happens when a problem says per pound

Respuesta :

JacobHardy00
JacobHardy00 JacobHardy00
  • 02-01-2017
You need to multiply because it will probably will say 9 dollers per pound that means it will cost you 18 dollers for 2 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with these?
Fronts are transition zones between cool and warm air masses. The leading edge of a wedge of cold air represents the frontal zone. The front is called a cold fr
Rhianna is in charge of a facility which produces and sells roast coffee. Her expense sheet can be seen below. Item Cost Rent $23,280/mo. Salaries $45,860/wk.
Farming has greatly reduced the amount of virgin forest in the US. True or False
what is the measure of angle C?
Can somebody give me a hand with this?
One common use of wireless technology in the healthcare field is to _____.
Which of the following is an example of a safety or health resource you could find in your workplace?
Is carbon dioxide a fluid
who the antagonist in million dollar throw