jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a glacier that covers a wide area is called a
Which sentence uses a transitive verb? A. The toys were brand new and shiny. B. My brother broke a small toy truck. C. We all played with that toy truck. D
Solve for h. P=mgh Answer choices: H=P-mg H=pg/m H=p/mg H=P+mg
At standard pressure, which element has a melting point higher than standard temperature? (1) F2 (3) Fe (2) Br2 (4) Hg
Which statement shows the associative property of addition? A. If m + 3 = 18, then 18 = m + 3 B. (u + 7) + 13 = u + (7 + 13) C. 21 + 2y = 2y + 21 D. 3 · (5 · x)
An atom of oxygen is in an excited state. When an electron in this atom moves from the third shell to the second shell, energy is (1) emitted by the nucleus (2)
increase £240 by 30%?
Which are accurate statements about the Mormon faith and its founders? Choose all answers that are correct. A.Brigham Young became rich by leading Mormons to t
What Is Cholecalciferol Granule Used For?
Tetrachloromethane, CCl4, is classified as a (1) compound because the atoms of the elements are combined in a fixed proportion (2) compound because the atoms of