rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me? Image is down below
How many grandchildren did franklin and eleanor roosevelt have?
In rectangle GRAM below GA =4×+17 and MR= 7x-4 find the value of x and the lenghts of GA MR
What is a good breakfast to lower your cholesterol
Given that the radius of the moon is roughly one-quarter that of the earth, find the mass of the moon in terms of the mass of the earth
the reasons behind political instability after sunghauli treaty​
Moses and Louis ran laps after school to train for the basketball team. The ratio of the number of laps Moses ran to the number of laps Louis ran was two to thr
1. Shaw High School is having a fundraising event. Products of equal value totaling $480 are sold to an audience of an unknown number of people. The entrance fe
Use the standard normal distribution to find P(-1.23 Sz<2.12).
How do you think a human egg is similar to a chicken egg? How are they different ?