beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

Plz help me get the answer
Lebron James Or Kevin Durant
An ant travels at a constant rate of 30cm every 2 minutes. At what pace does the ant travel per centimeter
3x + 9y = -42 -3x + 2y = -2 The solution to the system is
Which words have the same sound as /oo/ in smooth
How does precipitation become groundwater?
mathematics is troublesome, help
Read the two sections of the passage. 1) The halftime performers whirled through a complex series of choreographed moves. 2) Twirling their batons so fast they
Two less than 3 times a number is the same as the number plus 10?
Si necesitas ayuda con el equipaje, el mozo, o el _____________ te ayuda.