darrasnora1 darrasnora1
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada


Carla is renting a canoe. It costs $100 for 4 hours and $350 for 9 hours. What is the unit rate of change for this situation?

Respuesta :

lyzzimarcum5
lyzzimarcum5 lyzzimarcum5
  • 03-11-2021

Answer:

250

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help me pleaseEeeEeeeEEEeEeeE
what is the reduced form of 10/35​
Pls help I need help Hehhehrhrh
Write a function species_count that returns the number of unique Pokemon species (determined by the name attribute) found in the dataset. You may assume that th
600 is what percent of 20?
Geometry- which statement is true
A vacuum cleaner has a rating of 460 W on 230 V mains. The value of the fuse connected in the plug will be
How were the natives affected by the growth of the US and its economy
What is aspartame? EXPLAIN
HELLLLLPPP PLANT STRUCTURES LAB REPORT DOES ANYONE HAVE ANSWERRS 100pts